Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zielonym szlakiem na rowerach

Pod hasłem „Zielonym szlakiem” dzieci wspólnie z rodzicami, a także pracownicy Przedszkola nr 2 „Miś” w Słupcy, wyruszyli na rodzinny rajd rowerowy.

Celem imprezy było aktywne spędzenie czasu na powietrzu, integracja społeczności przedszkolnej z rodzicami, ale też wspólne zabawy. I tym razem dzieci z rodzicami nie zawiedli. Prawie 120 osób zdecydowało się spędzić razem sobotę. – Nasza trasa tradycyjnie od wielu lat prowadzi ulicami: Armii Krajowej, Powstańców Wielkopolskich, Jeziorną, skąd zmierzamy na polankę przy jeziorze. Później jedziemy na polanę do lasu ulicą Różą, a powracamy objeżdżając cały nasz las, po czym wracamy do przedszkola. Na każdym miejscu postoju czekają rozgrzewki, zabawy sportowe dla dzieci i rodziców – mówiła dyrektor, Urszula Michlicka, która powitała zebrane dzieci i rodziców.

Zanim jednak zebrani wyruszyli w trasę, na balkonie zjawiła się Pani Wiosna, która przyszła pożegnać się z dziećmi przed rozpoczęciem lata. Towarzyszyła im całą wycieczkę. Pod jej kierunkiem odbył się m.in. mecz piłki nożnej, była też gra w dwa ognie oraz polowanie na lisa. Po przybyciu na metę rajdu na uczestników czekały smakołyki, a Pani Wiosna żegnając się z dziećmi rozdała im zaczarowane gwizdki, którymi mają ją przywołać za rok.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz