Zimny prysznic dla Polania

Ostatnie mecze pierwszej rundy rozgrywek Konińskiej Klasy Okręgowej rozegrały drużyny z powiatu słupeckiego. Niestety wszystkie solidarnie przegrały swoje spotkania.

Po dwóch zwycięstwach z rzędu z porażką musieli pogodzić się gracze Andrzeja Dziadkiewicza. Strzałkowski Polanin w meczu u siebie przegrał z Płomieniem Nekla 0:2. Gra w tym spotkaniu miejscowym wyraźnie się nie kleiła. Mecz był dość ostry, a już w końcówce pierwszej połowy doszło do przepychanki między zawodnikami obu drużyn. Strzałkowianie próbowali rozgrywać piłkę, jednak ich często niecelne podania padały łupem przeciwników. Do przerwy goście z Nekli prowadzili 0:1, kiedy po jednym z kontrataków gola zdobył Patryk Maciejewski. Ten sam zawodnik w drugiej połowie ustalił wynik meczu na 0:2. Mimo porażki Polanin utrzymał pewne trzecie miejsce w ligowej tabeli. Za tydzień do Strzałkowa przyjeżdża Warta Helenów Kramsk.

Na szarym końcu okręgowej klasyfikacji znajduje się również Hetman Orchowo, który przegrał u siebie z Wartą Krzymów. Po rozegraniu wszystkich spotkań rundy jesiennej orchowianie zgromadzili na swoim koncie zaledwie dziesięć punktów. W następnym spotkaniu Hetman podejmie u siebie Płomień Nekla.O cztery oczka więcej ma dwunasty w tabeli ZKS Zagórów, który mimo ostatniej porażki pozostał w bezpiecznej strefie.  Do zapisania na swoim koncie choćby punktu w meczu z liderem w Dobrowie nie wystarczyły nawet dwie bramki Łukasza Michalaka, a Warta ograła przyjezdny zespół 3:2 umacniając się na pierwszej pozycji. W niedzielę na ostatni mecz przed przerwą zimową ZKS wybierze się do Brudzewa.