Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zimowisko„ Damy radę ! ” dofinansowane przez UMWW

 

Stowarzyszenie Razem Warto przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy realizowało projekt pt: „Damy radę! – obóz narciarski z oddziaływaniem socjoterapeutycznym dla dzieci i młodzieży z rodzin z problemem uzależnień” dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. 

W ramach projektu 25 dzieci i młodzieży z powiatu słupeckiego brało udział  w obozie zimowym w Poroninie.Wyjazd miał za zadanie realizację programu profilaktycznego połączonego z oddziaływaniem socjoterapeutycznym.

Zajęcia prowadzono w formie systematycznych spotkań w małych grupach oraz terapii indywidualnej z socjoterapeutką.

Uczestnicy obozu wzięli również udział w wycieczce do Zakopanego oraz spędzili miło czas na Termach. Największą jednak atrakcją wyjazdu była nauka bądź doskonalenie jazdy na nartach oraz snowboardzie.

Popołudniami młodzież brała udział w zajęciach integracyjnych m.in: z rękodzieła. Podczas tych zajęć uczestnicy obozu wykonywali m.in. kartki walentynkowe oraz breloczki ze sznurka.

Wzięli również udział w konkursach z nagrodami. Każdy z uczestników wrócił nie tylko z nagrodą ale również niezapominanymi wspomnieniami, które na długo zostaną w pamięci.

 

*Artykuł sponsorowany