Szukaj
Close this search box.
Szukaj

ZKS przegrywa kolejne derby

Kolejne derby i kolejna wysoka porażka. Tym razem ZKS Zagórów na własnym boisk uległ Hetmanowi Orchowo.

Pierwsze minuty meczu zdecydowanie należały do Hetmana, jednak wraz z upływem czasu spotkanie się wyrównało. Na boisku nie brakowało ostrej gry, jak to zwykle bywa w meczach derbowych. Miejscowi stwarzali sobie bramkowe sytuacje, jednak co najmniej trzykrotnie strzelali niecelnie. Tuż przed przerwą to Hetman mógł jednak wyjść na prowadzenie po jednym z rzutów rożnych, ale gol nie został uznany z powodu zagrania ręką jednego z orchowskich graczy. Druga połowa spotkania rozpoczęła się od przewagi gości, co potwierdzili zdobyciem aż trzech goli. Na listę strzelców wpisywali się Adam Staniak, Bartłomiej Kryszak oraz Szymon Rezulak. ZKS do końca walczył o zdobycie choćby honorowej bramki, jednak ostatecznie rozmiarów porażki nie udało się zmniejszyć. Dwa wspomniane zespoły zamykają aktualnie tablę Konińskiej Okręgówki. Mimo porażki ZKS wyprzeda Hetmana o dwa punkty. Trzeci jest z kolei Polanin Strzałkowo, który cały czas nie może dogonić ligowej czołówki. Gracza Andrzeja Dziadkiewicza tym razem zremisowali w Sompolnie dzięki bramce Krystiana Augustyniaka. Nie obyło się bez kontrowersji. Sędzia spotkania w jednej z sytuacji podyktował rzut karny dla Polanina, a chwilę później po konsultacji z arbitrem decyzję odwołał.

Po serii zwycięstw trzeci remis z rzędu zanotowały rezerwy SKP Słupca. Tym razem bez bramek gracze z Gajowej wracali z Rychwała. Zwycięstwo 4:5 na trudnym terenie w Pyzdrach odnieśli natomiast Czarni Ostrowite. Hat trickiem popisał się Krzysztof Wyszyński, a do bramki rywali trafiali również Tomasz Piguła i Andrzej Majewski. Dzięki wygranej Czarni awansowali na trzecią pozycję w ligowej tabeli. Na wyjeździe w Ruminie zwycięstwo 3:4 odniosły także Orły z Huty Łukomskiej. Gole dla wygranej drużyny strzelali Marcin Świątkowski, Kacper Woźniak, Marcin Czarciński i Łukasz Michalak.