Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

ZKS sparował z holendrami

Holenderski zespół z Gieten był rywalem ZKS-u w springu rozgrywanym w sobotę na boisku w Zagórowie. Miejscowi piłkarze ograli swoich rywali 5:0.

Gieten to klub z miejscowości znajdującej się na północy Holandii, który posiada trzy zespoły na różnych poziomach rozgrywkowych w swoim kraju. Do Zagórowa przyjechali gracze odpowiednika polskiej A-klasy. To nie pierwsza wizyta holendrów w gminie Zagórów, tłumaczy burmistrz Wiesław Radniecki.

 

 

Wspomniany reprezentant Holandii, który jest działaczem w klubie z Gieten w swojej karierze występował z reprezentantami Polski Grzegorzem Lato, Kazimierzem Deyną, czy Robertem Gadochą. Zanim drużyny przystąpiły do sparingu najpierw odśpiewano hymny obu państw. Na boisku lepsi okazali się gracze z Zagórowa, którzy po dwóch trafieniach Patryka Borowskiego, a także bramkach Jakuba Lewicza, Arkadiusza Kubackiego i Łukasza Kubackiego wygrali 5:0. Możliwe, że goście będą mieli okazję do rewanżu, ponieważ ZKS otrzymał zaproszenie, aby podobny mecz towarzyski rozegrać w Holandii.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz