Zła passa trwa…

Kolejny wyjazdowy mecz i kolejka ligowa porażka. Tym razem seniorzy SKP Słupca przegrali 2:1 w Kaliszu. Możliwe, że wynik mógłby być inny, gdyby nie gra słupczan w osłabieniu niemal przez całe spotkanie.
W meczu zabrakło kontuzjowanego Michała Walerczyka, który prawdopodobnie pauzował będzie przez dłuższy okres czasu. W środku obrony zagrali Daniel i Bartosz Bednarowicz.Wszystko rozpoczęło się jednak bardzo dobrze dla gości, a po jednym z rzutów rożnych i zamieszaniu w polu karnym już w 16 minucie piłkę do bramki skierował Mateusz Mroziński. Słupczanie od początku meczu konsekwentnie bronili się na własnej połowie czekając na swoje okazje w kontratakach. Mecz był jednak bardzo ostry, a arbiter spotkania konsekwentny w hamowaniu zapędów zawodników. Tym z ulicy Gajowej półtych kartek. Obraz gry całkowicie uległ zmianie w 31 minucie spotkania, kiedy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał kapitan Piotr Głowala. Brak filara środka pola SKP sprawił, że miejscowi rzucili się do odrabiania strat. Wyrównali tuż przed przerwą, kiedy po dośrodkowaniu piłkę głową do bramki Krzysztofa Sikorskiego skierował Błażej Ciesielski. Jedyną dogodną sytuacją bramkową przyjezdnych w pierwszej połowie było uderzenie zza szesnastki Mateusza Mrozińskiego po jednym z kontrataków.

Drugie 45 minut  rozpoczęło się od zdecydowanych ataków zawodników z Kalisza, którzy za wszelką ceną chcieli zgarnąć trzy punkty i zanotować siódmy mecz bez porażki. Systematycznie atakowali bramkę SKP i stwarzali co raz groźniejsze sytuacje. Dwukrotnie mogli wyjść na prowadzenie, jednak gościom dopisywało szczęście. Zepchnięty do całkowitej defensywy zespół Marcina Woźniaka uległ w 62 minucie, a gola ponownie zdobył Ciesielski. Szansa na przerwanie złej passy przed SKP już we wtorek. 11 listopada o 11:00 do Słupcy przyjeżdża Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski.

SKP: Krzysztof Sikorski, Paweł Krawiec, Daniel Bednarowicz (ż. k.), Bartosz Bednarowicz, Jacek Mikołajczyk (ż. k.), Alan Kujawa (ż. k.), Norbert Lorencki, Piotr Głowala (2x ż.k, cz.k), Michał Lorencki(ż. k.), Dariusz Gromanowski, Mateusz Mroziński( bramka 16′)

Rezerwowi: Bartosz Przybyła, Aleksander Stawski, Jakub Jóźwiak, Tomasz Rosiński( 88’ Mroziński), Mateusz Duszyński (73’ Michał Lorencki), Piotr Witowski (81’ Gromanowski)