Zła seria przełamana

Po trzech porażkach z rzędu na trudnym terenie w Kobylinie seniorzy SKP Słupca pokonali miejscowego Piasta aż 0:4.

W składzie zabrakło pauzującego za kartki Patryka Krawca, a jego miejsce na prawej stronie obrony zajął Wojciech Drozd dla którego był to ligowy debiut w pierwszej jedenastce na czwartoligowych boiskach. Alan Kujawa został przesunięty do ataku, a na skrzydło powędrował Michał Lorencki. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla słupczan. Już w piątej minucie po dośrodkowaniu Mateusza Mrozińskiego gola głową zdobył Dariusz Gromanowski. Pół godziny później było już 0:2, kiedy indywidualną akcję wykończył Alan Kujawa. W pierwszej połowie najgroźniejszą sytuacją Piasta był strzał głową, który z linii bramkowej wybił dobrze ustawiony Drozd. Najwięcej zagrożenia gospodarze stwarzali po rzutach rożnych, jednak żadnego z nich nie zamienili na bramkę. SKP miało w pamięci mecz z pierwszej rundy w Słupcy, w którym to z Piastem prowadziło 2:0, by ostatecznie zremisować 2:2. Gracze Marcina Woźniaka wyciągnęli wnioski i na drugą połowę wyszli mocno skoncentrowani. Do samego końca spotkania inicjatywa była po ich stronie. W 66 minucie po dwójkowym kontrataku Mateusza Mrozińskiego i Alana Kujawy, drugi z zawodników zdobył widowiskową bramkę na 0:3. Ostatni gol padł na cztery minuty przed końcem spotkania i było to trafienie samobójcze gospodarzy. Po trzech porażkach z rzędu słupczanie zdobyli komplet punktów. Już w sobotę na własnym boisku podejmą Orła Mroczeń. W tym meczu z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zagra Alan Kujawa.

SKP: Maciej Przygoda, Wojciech Drozd, Daniel Bednarowicz, Michał Walerczyk (ż.k.), Jacek Mikołajczyk, Norbert Lorencki, Piotr Głowala, Mateusz Mroziński, Dariusz Gromanowski, Michał Lorencki, Alana Kujawa (ż,k.)

Rezerwowi: Tomasz Jarecki (Michał Lorencki), Jacek Kowalczyk (Alan Kujawa), Kuba Grzelak (Norbert Lorencki), Aleksander Stawski, Bartosz Przybyła