Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Złota niedziela w Jarocinie!

Młodzi siatkarze Czarnych Ostrowite dokonali historycznego wyczynu zdobywając Mistrzostwo naszego województwa w finale turnieju Kinder Plus Sport. Gracze Pawła Kolana byli bezkonkurencyjni tracąc zaledwie jednego seta w całych rozgrywkach.

Wojewódzki finał Turnieju Kinder Plus Sport rozgrywany był w Jarocinie. W kategorii klas piątych do turnieju awansowało 10 zespołów, które podzielono na dwie grupy. Czarni bez problemu 2:0 ograli SP 17 z Kalisza, Kangura Nowy Tomyśl i SP 4 Poznań II. Seta zdołał i wydrzeć jedynie MKS MOS Turek. Najlepsze zespoły trafiły do grupy mistrzowskiej, w której drużyna z Ostrowitego ponownie okazała się bezkonkurencyjna ogrywając wszystkich przeciwników bez strat seta. Wyższość ostrowickiego zespołu musiał ponownie uznać Kalisz, Murowana Goślina, a także I UKS Poznań. Michał Błaszkowski, Szymon Głowacki, Adam Rumiński, a także Wiktor Kowalski ze Strzałkowa sięgnęli tym samym po historyczny, bo pierwszy w historii klubu tytuł Mistrza Wielkopolski. W finale ogólnopolskim w którym do rywalizacji stanie 48 zespołów powalczą od 3-6 lipca w Drzonkowie koło Zielonej Góry.

Z kolei ich starsi koledzy również mogą mówić o sporym sukcesie. Łukasz Gąsiorowski, Kacper Feist, Mikołaj Dunaj, Mateusz Pilarczyk oraz Maciej Drzewiecki zostali sklasyfikowani na piątym miejscu w Wielkopolsce. W grupie ulegli późniejszemu mistrzowi i w-ce mistrzowi, czyli  drużynie z Turku i Piastowi Krotoszyn, a także SP 4 Poznań. Nie poddali się jednak i wygrywając pozostałe spotkania zakończyli turniej na piątym miejscu. Trener Paweł Kolan nie krył zadowolenia z postawy wszystkich swoich podopiecznych i podkreślał, że wśród dużo większych miejscowości Ostrowite zaprezentowało się bardzo dobrze. –O ile dla klas szóstych udział w finale był wyczynem o tyle klasa piąta jechała tam w roli jednego z faworytów i z przyjemnością trzeba stwierdzić, że z tej roli wywiązała się znakomicie. Po rozegraniu siedmiu meczów, z których wszystkie zakończyły się zwycięstwami okazałosię, że nasza ekipa zajęła pierwsze miejsce w Turnieju zdobywając tym samym tytuł Mistrzów Województwa Wielkopolskiego. Jest to ogromny sukces naszych siatkarzy, gdyż do tej pory nigdy nie udało się nam zająć pierwszego miejsca. Owszem, zdarzały się medale srebrne i brązowe ale złoto zdobyliśmy po raz pierwszy-mówił trener Kolan. Siatkarzom gratulujemy i trzymamy kciuki za ich udział w kolejnym turnieju.

Klasyfikacja klas V
1.UKS MOS „Czarni” Ostrowite
2.SP 17 Kalisz
3.I UKS Poznań
4.UKS Murowana Goślina
5.MKS MOS Turek
6.KPS Progress Września
7. MUKS KANGUR Nowy Tomyśl
8.SP 4 Poznań II
9.GKS Rzemieślnik Kwilcz
10. SP 4 Poznań I

Klasyfikacja klas VI
1.UKS Piątka Turek
2.UKS Piast Krotoszyn
3.KPS Progress Września
4.MKS MOS Turek
5.UKS MOS Czarni Ostrowite
6.SP 4 Poznań
7.MUKS KANGUR Nowy Tomyśl
8.UKS Mosińskajedynka Mosina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *