Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Złote Gody w gminie Słupca

Pięć par z terenu gminy Słupca odebrało w tamtejszym urzędzie medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Jubilaci przeżyli ze sobą 50 lat, a jedna para nawet o dziesięć lat więcej!

Uroczystość Złotych Godów to już tradycja w gminie Słupca. Co roku władze zapraszają pary, które obchodzą ten okrągły i piękny jubileusz, by wyróżnić je i wspólnie z nimi świętować.

Grażyna Kazuś, wójt gminy Słupca

 

 

Najważniejszą częścią spotkania było wręczenie jubilatom medali za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznawanych przez Prezydenta RP. W tym roku otrzymali je: Janina i Aleksander Andrzejewscy, Katarzyna i Stefan Michałowiczowie, Krystyna i Henryk Mrugalscy, Wanda i Grzegorz Szklarek oraz Janina i Władysław Kujawa, którzy w tym roku obchodzili 60- lecie ślubu. Dla małżonków było to bardzo podniosłe i wzruszające wydarzenie, jednak tego dnia nie brakowało też anegdot i wspomnień z ich wspólnego życia.

Wanda Szklarek z Cienina Zabornego

 

 

Po części oficjalnej wójt gminy zaprosiła małżonków do stołu, by skosztowali jubileuszowego tortu. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, a wspólnym rozmowom nie było końca.

 

 

 

 

 

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz