Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Złote Gody w Strzałkowie!

Dziesięć par z terenu gminy Strzałkowo obchodzi w tym roku jubileusz Złotych Godów. Z tej okazji małżonkowie spotkali się w Gminnym Ośrodku Kultury, by odebrać medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

Tego typu spotkania to w gminie Strzałkowo już tradycja. Uroczystość, jak co roku rozpoczęła się Mszą św. w kościele pw. św. Doroty, którą w intencji jubilatów odprawił proboszcz parafii ks. kanonik Józef Warczak. Później wszyscy przeszli do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie wójt gminy wręczył jubilatom medale przyznawane prze Prezydenta RP.

Wójt gminy, Dariusz Grzywiński

 

 

W tym roku medale przyznano dziesięciu parom. Byli to: Tadeusz i Janina Bednarowicz z Paruszewa, Kazimierz i Marianna Dominiak ze Skarboszewa, Jan i Irena Gierszewscy z Szemborowa, Jan i Halina Król ze Skarboszewa, Bogdan i Irena Leżała ze Strzałkowa, Zenon i Mirosław Przytulscy ze Strzałkowa, Stanisław i Janina Siepielscy ze Strzałkowa, Benon i Anna Szkudlarek z Krępkowa, Marian i Władysława Tomczak z Młodziejewic oraz Władysław i Janina Welter ze Strzałkowa.

Spotkanie było znakomitą okazją do wymienienia się doświadczeniami, a także przypomnienia sobie jak to wszystko się zaczęło.

 

 

Mówili Janina i Władysław Welter

Oprócz medali, małżonkowie otrzymali także prezenty od Urzędu Gminy w Strzałkowie.

* artykuł sponsorowany

 

 

 

 

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz