Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Złote i Diamentowe Gody w Gminie Powidz

We wtorek w Domu Kultury w Powidzu świętowano Złote oraz Diamentowe Gody małżeńskie. Na uroczystość przybyli Dostojni Jubilaci, którzy w 2022 roku obchodzili 50 – lecie i 60 – lecie pożycia małżeńskiego.

-Jubileusz Diamentowych Godów obchodzili Państwo Władysław i Marianna Pankros. Jubileusz Złotych Godów świętowali: Państwo Aleksander i Anna Bryl, Państwo Marian
i Jolanta Ficer, Państwo Jan i Jadwiga Jaroszczyk, Państwo Stanisław i Zofia Kowalik, Państwo Sylwester i Krystyna Kwapich, Państwo Kazimierz i Maria Rzewniś, Państwo Stanisław i Henryka Kołeccy oraz Państwo Eugeniusz i Genowefa Lorenccy. Dwie pary z powodów zdrowotnych niestety nie mogły przybyć na uroczystość.

Wójt Gminy Powidz – Jakub Gwit serdecznie powitał przybyłych Jubilatów i pogratulował im sukcesu, jakim jest ponad pół wieku wspólnego, rodzinnego życia. Podkreślał, że rodzina to ważny fundament lokalnej społeczności, dlatego też małżonkom należą się podziękowania za piękny przykład życia dla młodszych pokoleń. Pan Wójt życzył Jubilatom wiele radości, szczęścia i zdrowia. „Bądźcie dla siebie podporą i wspierajcie się tak jak dotychczas, bo właśnie dzięki wsparciu dotrwaliście do tego momentu”.

Życzenia składał również przewodniczący Rady Gminy Pan Filip Muszyński. Dziękował małżonkom za miłość i wzajemny szacunek – wartości, które powinny być przekazywane kolejnym pokoleniom. Życzył Jubilatom także dużo zdrowia, radości oraz zadowolenia z dzieci i wnuków.

Uroczystego aktu wręczenia medali przyznanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej dokonał Wójt Gminy. Gratulacje składali również: Przewodniczący Rady Gminy, Sekretarz Gminy Beata Kwitowska oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Powidzu – Agnieszka Kowalska. Jubilaci otrzymali także pamiątkowy dyplom, kwiaty i upominek.

W tym wyjątkowym dniu małżonkom nie tylko wręczono odznaczenia. Uroczystość była szczególną okazją do rozmowy, przywołania miłych wspomnień i podsumowania tych wszystkich wspólnie przeżytych lat-czytamy na stronie Gminy Powidz.

 

 

FOTO: Gmina Powidz


Brak komentarzy

Dodaj komentarz