Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zmarł Karol Wyszomirski

Były burmistrz Słupcy, Karol Wyszomirski nie żyje. Zmarł dziś w domu, miał 64 lata.

Karol Wyszomirski urodził się 26 lutego 1953 r. w Szamotułach. Z wykształcenia był biologiem. Przez wiele lat pracował w Wojewódzkiej i Terenowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupcy (1977-90). Po wyborach czerwcowych 1989 r. działał w słupeckim Komitecie Obywatelskim.

Był pierwszym po odrodzeniu się samorządu w Polsce burmistrzem Słupcy. Sprawował tę funkcję przez dwie kadencje (1990-1998). Za swoją działalność został odznaczony m.in. „Herbową Tarczą Słupcy” i odznaką „Zasłużony dla powiatu słupeckiego”.

Karol Wyszomirski zmarł dziś w domu w wieku 64 lat. Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy współczucia.

Najnowsze komentarze
  • Karol Wyszomirski – wzorowy zarządca samorządowy wg najlepszej wielkopolskiej miary, godny stanąć w jednym szeregu z Tadeuszem Parysem, swoim poprzednikiem na urzędzie z czasu odradzania się państwowości polskiej czy z Cyrylem Ratajskim, wielkim burmistrzem poznańskim. Z perspektywy czasu – dzięki takim osobom ja On – widać wyraźniej , czym jest i czym powinna być służba publiczna, również i to jak stara rzymska formuła NON OMNIS MORIAR – w świetle Jego dokonań – nabrzmiewa kolejną konkretną treścią – A. D.

  • Cześć Jego Pamięci.

Dodaj komentarz