Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Sikorskiego

Uwaga piesi i kierowcy ze Strzałkowa oraz okolic. Na bardzo ruchliwej od wielu lat ulicy, wprowadzono spore zmiany. Zobaczcie, na co powinniście szczególnie uważać.

Zmiana dotyczy ul. Generała Sikorskiego. Ze względu na natężony ruch, zrówno jeśli chodzi o pieszych, jak i kierowców, ale też zlokalizowanie tam wielu sklepów, Urząd Gminy w Strzałkowie postanowił wprowadzić na tej ulicy bezpieczną strefę dla pieszych, czyli tzw. „strefę zamieszkania”. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców regionu.

W strefie zamieszkania obowiązywać będzie kilka zasad. Po pierwsze, pieszy może teraz korzystać z całej szerokości drogi i przekraczać ją w dowolnym miejscu. Ma też pierwszeństwo przed pojazdami (z tego powodu w strefie nie ma oznaczonych przejść dla pieszych). Prędkość, z jaką powinny poruszać się auta jest ograniczona do 20 km/h, a parkowanie jest możliwe tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Wyjeżdżając ze „strefy zamieszkania” kierowcy są natomiast zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności oraz ustąpienia pierwszeństwa wszystkim uczestnikom ruchu. Należy jednak pamiętać o tym, że mimo zmian ulica nie jest deptakiem, a nadal drogą publiczną. Strefę wyznaczają spelcjalne znaki drogowe.

*artykuł sponsorowany

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *