Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zmiany w zagórowskiej Orkiestrze

Informację na temat zmian w swojej formacji przekazała Orkiestra Dęta z Zagórowa.

– Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować o zmianach jakie nastąpiły w naszej orkiestrze oraz o współpracy jaką udało nam się nawiązać. Orkiestra Reprezentacyjna Miasta Zagórów staje się Miejską Orkiestrą Dętą OSP Zagórów. Postanowiliśmy przybliżyć szczegóły zmian – czytamy na stronie Orkiestry, która dokładnie tłumaczy swoją decyzję.

 

Dlaczego nowa nazwa?

Nowa nazwa łączy w sobie trzy istotne elementy: przynależność do miasta, charakter orkiestry dętej oraz związek z Ochotniczą Strażą Pożarną w Zagórowie. Miejska Orkiestra Dęta OSP Zagórów pozostaje niezmiennie jednostką działającą pod opieką Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie.

 

Czy współpraca zmienia zasady finansowania i wspierania naszej działalności?

Nawiązana współpraca nie zmienia istniejących zasad finansowania działalności orkiestry. Działalność Orkiestry nadal będzie finansowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zagórowie.

 

Skąd pomysł na współpracę z OSP?

Nowa nazwa to hołd wobec tradycji, odzwierciedlenie historycznych związków orkiestry z OSP oraz podkreślenie współpracy i wsparcia dla straży pożarnej. Orkiestra przez 100 lat działała w strukturach OSP Zagórów, co jest kluczowym elementem jej dziedzictwa.

 

 

Dlaczego w nazwie jest orkiestra miejska?

Dodanie w nazwie „Miejska” ma na celu podkreślenie zaangażowania władz miasta i miejskiej instytucji kultury w orkiestrę oraz wspieranie kulturalnych i artystycznych aspektów naszej działalności.

 

Gdzie będzie funkcjonować teraz orkiestra?

Orkiestra niezmiennie będzie funkcjonować pod opieką Miejsko-Gminnego Domu Kultury – miejskiej instytucji kultury. Spotykamy się na próbach co tydzień w piątki, na drugim piętrze domu kultury o 18:00.

 

Jaki jest cel współpracowania z OSP?

Współpraca jaką podejmujemy z Ochotniczą Strażą Pożarną stanowi wyraz jedności ducha społeczności Zagórowa w dążeniu do wspierania lokalnych wartości kulturowych, patriotycznych oraz promowania bezpieczeństwa i zaangażowania społecznego, podkreślając jednocześnie wspólną historię i dziedzictwo.

 

Jakie są plany na przyszłość?

Naszym głównym celem jest dalszy rozwój orkiestry. Towarzyszenie mieszkańcom niezmiennie na wszystkich uroczystościach patriotycznych i religijnych oraz wydarzeniach kulturalnych, ale także przede wszystkim poszerzanie repertuaru rozrywkowego. Nie ukrywamy, że naszym celem i marzeniem jest umundurowanie orkiestry, posiadanie własnej sali prób – naszego miejsca oraz dalsze poszerzanie zaplecza instrumentów, tak aby nowi uczniowie do orkiestry mieli na czym grać. Marzeniem jest również rozwój oraz integracja muzyków w postaci warsztatów wyjazdowych. W najbliższym czasie będziemy prowadzić akcję promującą nabór tak aby zachęcić dzieci i młodzież do darmowej nauki gry na instrumentach, a w przyszłości do dołączenia do orkiestry.

Zmiana nazwy wiąże się ze zmianą dotychczasowego logo orkiestry, nowe w odświeżonej formie zostało zaprojektowane i wykonane przez Klaudię Matuszak.

 

FOTO: Archiwum

 

Orkiestra Reprezentacyjna Miasta Zagórów świętowała 123 lata działalności

 

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *