Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zmienili swoje startowe plany

Kurz i emocje po Baja Poland jeszcze nie opadły a Kamena Rally Team czując niedosyt, już szykuje się do kolejnego rajdu.

Po zeszłorocznym zwycięstwie w Turcji Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz nie mogą sobie odmówić powrotu do mitycznej Troi.

Jak podkreśla Kierowca Orlen Teamu, rajd Baja Troia nie należy do najłatwiejszych-Rajd odbędzie się w miejscowość Çanakkale, a trasa prowadzić będzie przez wysokie góry co dla nas stanowi jeszcze większe wyzwanie – dlatego też nie możemy sobie odmówić tego rajdu – Tomasz Białkowski.

Baja Troia jest największym rajdem w Turcji, rozgrywanym w okolice mitycznej Troi. Trasa prowadzi przez wysokie góry wzdłuż brzegów Morza Egejskiego. Składa się z samych ostrych podjazdów i zjazdów. Rajd ten organizowany jest regularnie od 2017 roku, poza okresem pandemii.

W tym roku jest również kandydatem do europejskiego etapu wyścigów FIA CrossCountry Baja. Jeśli wyścig, który w tym roku odbędzie się w obecności inspektorów FIA, zakończy się sukcesem, zostanie rozegrany jako oficjalny etap Pucharu Europy FIA Cross Country Baja w 2023 roku. Będzie to trzeci uznany na arenie międzynarodowej wyścig w Turcji po Formule 1 i WRC.

Podczas tegorocznego Baja Troia odbędzie się również Ceremonia wręczenia nagród w Mistrzostwach Europy Wschodniej za rok 2019 i 2021. Fabryczna zespół POLARISA za rok 2021 odbierze tytuł za trzecie miejsce w kategorii SSV. To duże wyróżnienie dla Słupczan szczególnie, że był to ich debiut poza granicami Europy.

Dariusz Baśkiewicz wspomina ten start jako jeden z trudniejszych rajdów-Braliśmy już udział w rajdach rozgrywanych w górach, ale ten był naprawdę wyjątkowy. Te wszystkie zjazdy i podjazdy po półkach skalnych wymagały ogromnej koncentracji i Zmienilrozwagi, zarówno ze strony kierowcy, jak i pilota. Widoki były niesamowite i wywoływały ciarki na plecach.

Wjeżdżaliśmy w bardzo wysokie partie górskie. Mieliśmy też chwile grozy, kiedy tuż obok trasy widzieliśmy ogromne przepaście. Ostatecznie wygraliśmy wówczas aż w trzech klasyfikacjach – generalnej, Power Stage oraz w klasie SSV. Jak nam pójdzie tym razem ? Przekonamy się za niecałe dwa tygodnie.

Baja Troia Turkey odbędzie w dniach 22 – 25 Października 2022 w miejscowość Çanakkale. Kamena Rally Team podkreśla, że będzie to również wyjątkowy rajd pod innym względem, jednak na razie nie zdradzają szczegółów. Jak sami podkreślają – więcej informacji już wkrótce.

 

TEKST/FOTO: Kamena Rally Team

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *