Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zmniejszą parking dla taksówek?

Z inicjatywą zmniejszenia liczby miejsc postojowych dla taksówek na rzecz parkingów dla rodziców wożących swoje dzieci do szkoły wyszedł radny, Krystian Bartczak.

Chodzi o teren przy Szkole Podstawowej nr 1. Jakiś czas temu radny proponował utworzenie w tym miejscu specjalnej zatoczki.

Podkreślał on, że rodzice mają problem z pozostawianiem swoich pociech koło szkoły, a w skutek tego tworzą się tam korki i niebezpieczne sytuacje.

Zdaniem radnego alternatywą byłoby zmniejszenie miejsc postojowych dla taksówkarzy, na których mogliby parkować rodzice.

Negatywnie o tym rozwiązaniu wypowiadają się sami taksówkarze. Co Wy myślicie na ten temat?


Najnowsze komentarze
 • Może miejscowa dyrekcja szkoły włączy napęd na dwie nogi i albo piechotą dotrze do szkoły, albo na rowerze. Zwolniłoby się kilka miejsc parkingowych, które zajęte są non stop przez kilka godzin.

  • A może szanowne dzieci zaznałyby troszkę ruchu i do szkoły przeszłyby się na piechotę????
   Naprawdę drodzy radni są duuuuuużo poważniejsze sprawy niż to że miasto nie
   wywiesiło Wam flagi przed domem, albo że nie macie gdzie zaparkować na 5 min odwożąc dziecko do szkoły… Że na da!!!

  • Twój komentarz pasuje do parkingu przy Urzędzie Miasta i Starostwie. Trafiłęś-aś w samo sedno ,de facto …

 • Przecież tam albo nikt nie stoi w godzinach rannych, albo stoi 1 taksówka. Uważam, że problem jest godny rozpatrzenia. Rodzice naprawdę nie maja , gdzie się zatrzymywać odwożąc dzieci tak aby było to bezpieczne. A BEZPIECZENSTWO jest najważniejsze. Zresztą taksówkarze działają głównie na telefon- bo kto teraz chodzi na postój taksówek?

 • A przejscie podziemne będzie dla młodych??!!!

 • Parkingi przy szkole od strony Taxi i Traugutta ograniczyć czas postoju w godz.7-15 do 15 minut. Spokojnie wystarczy czasu na odprowadzenie i powrót. Nie potrzeba żadnych zmian.

 • Od strony ronda aż do urzędu miasta są wolne miejsca po prawej stronie. Tam powinni parkować taxuwkarze.

 • Rodzice!!!! uczcie dzieci samodzielności. Słupca to nie jakaś metropolia. Mieszkam w Niemczech w 25 tys mieście. przed żadną szkołą nie ma rozbudowanych parkingów (najwyżej 2, 3 miejsca parkingowe) , ale za to na placu przed szkołą (zazwyczaj część placu na boisku) jest bardzo rozbudowany parking dla rowerów. Rano dzieci i te małe i te duże śmigają do szkoły na rowerach, po południu wracają i jakoś rodzice nie boją się ich bezpieczeństwo.

 • Taksówkarze to prywatna inicjatywa, niech stoją gdzie chcą, bez wyznaczania i oznakowywania terenu, byle zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym, tak jak inne pojazdy samochodowe. Niech nie biadolą tylko włączają taksometry, nocne taryfy, dają paragony itp. to będą szanowani.

Dodaj komentarz