Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Znamy plany nowej dyrektor Miejskiego Domu Kultury

O motywację do startu w konkursie na dyrektora Miejskiego Domu Kultury oraz plany na najbliższą przyszłość placówki pytaliśmy Anitę Kubicką, która wkrótce na tym stanowisku zastąpi Jarosława Dębskiego.

-Od początku mojej pracy zawodowej byłam zaangażowana we współtworzenie imprez i wydarzeń realizowanych przez Starostwo Powiatowe w Słupcy oraz Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska” z siedzibą w Słupcy. Część z tych imprez miało typowo kulturalny charakter. Praca przy tych wydarzeniach przynosiła mi dużą satysfakcję i radość z możliwości poznawania nowych ciekawych ludzi.

Był to czas nauki i zdobywania doświadczenia w przygotowywaniu wniosków o środki zewnętrzne w obszarze kultury. Po ogłoszeniu konkursu, pomyślałam, że warto spróbować swoich sił i skupić się na pracy na rzecz kultury. Na moją decyzję miały też wpływ opinie wielu osób, które po ogłoszeniu konkursu dzwoniły do mnie i wręcz zachęcały do aplikowania na stanowisko dyrektora MDK Słupca.

Od września 2021 roku jestem uczestniczką XVII edycji Programu Liderzy PAFW, udział w programie pomógł mi także podjąć decyzję, że warto podjąć to wyzwanie- mówi Anita Kubicka, która w programie funkcjonowania placówki oprócz dobrych stron dostrzega też rzeczy, które wymagają poprawy.

To między innymi niezadowalający stan techniczny budynku, niedoposażenie w sprzęty, nagłośnienie, oświetlenie oraz multimedia, niedostateczne wyposażenie nagłośnieniowo-oświetleniowe na imprezy realizowane w plenerze, a także zbyt mała liczba specjalistów 
i instruktorów prowadzących zajęcia. Nowa dyrektor chciałaby także znacząco zwiększyć stałą ofertę kulturalną skierowaną do mieszkańców oraz bardziej wypromować miejscowe kino i regionalne walory kultury historii regionu.

W planach ma między innymi nawiązanie aktywnej współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi, a także pozyskiwanie środków zewnętrznych z programów krajowych i unijnych, szkolenia pracowników oraz założenie organizacji pozarządowej działającej w ścisłej współpracy z MDK Słupca. Przy placówce ma powstać chociażby kawiarenka kulturalna, sklepik z lokalnymi wyrobami, Słupecka Strefa Kobiet, czy zespoły ludowe. To tylko część planów, jakie nowa dyrektor chce wcielić w życie.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz