Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Zniczodzielnie” powstaną na cmentarzach w Gminie Strzałkowo?

Interpelację w sprawie zamontowania na siedmiu gminnych cmentarzach regałów na zużyte znicze złożyła radna, Ewa Radecka.

Chodzi o znicze, które są częściowo wypalone, ale nadają się do powtórnego użycia- W obecnej sytuacji ekonomiczno-sozologicznej uważam, że wskazane byłoby ich umieszczenie na wyżej wymienionych cmentarzach.

Wielu osobom pomogłoby to w zmniejszeniu kosztu zakupu nowych zniczy, a dla środowiska to mniej odpadów i śmieci. Są to działania prospołeczne i proekologiczne. Bądźmy i realizujmy zadania eko.

Dodam tylko, że rozmawiałam z księdzem proboszczem parafii w Strzałkowie i nie ma nic przeciwko temu pomysłowi-czytała radna w swojej interpelacji.

 

FOTO: Poglądowe


Najnowsze komentarze
  • Bardzo dobry pomysł choć to nic nowego, n wielu cmentarzach na których bywałam to istnieje. Problem jest w tym czy my będziemy z tego korzystac czy tylko będziemy traktować jako miejsce gdzie pozbędziemy się zużytych zniczy. Jednak jestem dobrej myśli.

    • Ja bym poszła o krok dalej i skoro powstają takie inicjatywy – zróbmy coś w stronę rolników/sadowników/kwiaciarzy. Raz w msc na rynku zrobić stragany z domowego ogródka- wolne od opłat podatkowych z gminy. Trochę ziemniaków, trochę kwiatow, grzybów etc. Nie każdy starszy człowiek ma prawo jazdy lub jest zdolny do jazdy. A na pewno worek cebuli czy ziemniaków lepiej smakuje z naszej ziemi, a nie importowany. Coś na wzór by wspierać lokalnych.

Dodaj komentarz