Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zniczodzielnie to nie zadanie Gminy

Odpowiedź na swoją interpelację związaną z utworzeniem tak zwanych zniczodzielni na cmentarzach w Gminie Strzałkowo otrzymała radna, Ewa Radecka.

O sprawie pisaliśmy TUTAJ. – Wójt Gminy Strzałkowo odpowiadając na interpelacje z dnia 29.09.2022 r. dotyczącą zamontowania na cmentarzach naszej gminy zniczodzielni informuje, że nie jest właścicielem/zarządcą cmentarzy na terenie gminy Strzałkowo.

Odpowiedzialność za utrzymanie cmentarza parafialnego ponosi jego zarządca, tj. proboszcz parafii, do której dany cmentarz należy.

W związku z powyższym z wnioskiem należy wystąpić do proboszczów parafii na terenie gminy Strzałkowo- czytamy w odpowiedzi wójta, Dariusza Grzywińskiego.

 

„Zniczodzielnie” powstaną na cmentarzach w Gminie Strzałkowo?


Najnowsze komentarze
  • Gdy słyszę o takich pomysłach jak zniczodzielnia, to pozostaje mi jedynie zapytać. – Kiedy powstanie pierwsza majtkodzielnia?

  • Pani radna za tym pomysłem niech sprawdzi,, porządek” przy tych regałach- tam gdzie zainstalowano. Przykro ale jak nie możemy nauczyć się segregacji śmieci ,cóż tu mówić o realizacji takich pomysłów.

Dodaj komentarz