Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zniszczył ule za klika tysięcy, posiedzi 5 lat

Policjanci z Posterunku Policji w Zagórowie zatrzymali sprawcę zniszczenia uli, który swym nieodpowiedzialnym zachowaniem spowodował kilkanaście tysięcy strat. W wytypowaniu podejrzanego o dokonanie przestępstwa pomógł nos policyjnego owczarka. 

16 marca dyżurny słupeckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu kilkunastu uli z rodzinami pszczelimi, które miało miejsce w gminie Zagórów. Przybyłym na miejsce zdarzenia policjantom ukazał się smutny widok. Z siedliska pszczół zostały tylko połamane ścianki „domków”, ramki z zawartością oraz owady znalazły się na ziemi. Pszczoły w znacznej części zginęły z powodu uszkodzeń lub wychłodzenia. Właściciel wycenił straty na kilkanaście tysięcy złotych. Znajomość terenu policjantów z zagórowskiego posterunku policji oraz wezwanie przewodnika z psem służbowym pozwoliło mundurowym szybko znaleźć sprawcę uszkodzeń. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec gm. Lądek. Nie umiał logicznie wyjaśnić, czym zawiniły mu ule umiejscowione na skraju pola pod lasem. Za ten nieodpowiedzialny czyn grozi mu nawet do 5 lat więzienia.


Najnowsze komentarze
  • Też bym chciała by owczarek wytypował rolników,którzy wytruli mi pasiekę i nadal trują.Są nierozważni i niedouczeni stosując środki ochrony roślin.

  • Jak nie będzie pszczół, nie będzie ludzi. Intensywne rolnictwo propagowane przez eurokołchoz oraz międzynarodowe korporacje chemiczne wmawiają lemingom, że środki ochrony roślin i GMO są nie szkodliwe dla ludzi i pszczół. Te potężne korporacje są o wiele groźniejsze niż ten wandal.

  • Co za kretyni niszczą ule? :(

Dodaj komentarz