Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zniszczyli tablicę w zagórowskim lesie

Nie wszystkim spodobała się tablica, która od jakiegoś czasu zainstalowała była w lesie na Szubiankach w Gminie Zagórów.

– Bardzo nam przykro, że zniszczono tablicę w lesie w Parku Miejskim na Szubiankach… Dużo starań nas kosztowało pozyskanie środków na tablice i ich opracowanie.

Tablice (9 sztuk) zostały zainstalowane 27 i 28 czerwca 2022 r. w ramach projektu „Dbamy o las i kąpiemy się w nim!”, przygotowanego w konkursie „Seniorzy w akcji” i koordynowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

W projekcie uczestniczyli słuchacze Zagórowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członkowie Klubu Seniora oraz młodzież ze Szkoły Kostaneckich w Zagórowie. Instalacji dokonali pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Usług Wodnych w Zagórowie. 6 tablic z nagłówkiem „Tu las, Twój przyjaciel” wkopano przy ulicach Szubianki i Leśnej. Pozostałe, „Kąpiele leśne shinrin-yoku”, „Ptaki w naszym lesie” i „Drzewa w naszym lesie” zostały zainstalowane przy głównym dukcie w lesie.

Pomoc przy tworzeniu tekstów na tablice uczestnicy projektu otrzymali od Doroty Kinast, kierownik Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Lądzie, oraz Katarzyny Grabki, instruktorki leśnych kąpieli z Leśnych Projektów w Katowicach. Układem graficznym zajęła się Emilia Harmacińska, instruktorka plastyki w MGOK Zagórów. Zdjęcia ptaków udostępnił fotografik Jerzy Orchowski z Lądku.

Stelaże do tablic wykonali w ramach zajęć praktycznych uczniowie Szkoły Branżowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych Michała Ulatowskiego. W pracach przy tworzeniu stelaży uczestniczył członek stowarzyszenia Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Zagórowskiej Henryk Ulatowski – informuje dyrektor MGOK, Łukasz Parus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *