Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Znów dofinansują wymianę pieców

Gmina Miejska Słupca wznawia program wymiany nieekologicznych i nieefektywnych źródeł ciepła.

Od początku funkcjonowania programu, czyli w latach 2018 – 2020 rozliczone zostały 134 wnioski. 84 piece wymienione na gazowe, 40 na eko groszek, do miejskiego cieplika przyłączyło się 8 gospodarstw domowy, jedno zainstalowało ogrzewanie olejowe 1, a jedno pompę ciepła .

W sumie na ten cel wydano 404 000 zł. -W 2020 roku nie przyjmowaliśmy nowych wniosków. Prowadziliśmy rozliczenie tych, które dotyczyły zrealizowanych wymian źródeł ciepła.

Mieszkańcy mogli jednak w tym czasie ubiegać się o dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w ramach programu Czyste Powietrze.

Mamy pracownika przeszkolonego, który udziela pomocy w zakresie pomocy w wypełnianiu wniosków z tym programami- tłumaczy burmistrz, Michał Pyrzyk.

Dofinansowanie wyniesie maksymalnie 3 tysiące złotych dla budynku jednorodzinnego, a w przypadku wspólnot mieszkaniowych będzie to 5 tysięcy złotych.

Więcej informacji na temat wymiany źródeł ciepła można uzyskać w słupeckim Urzędzie Miasta.

 

FOTO: Poglądowe


Najnowszy komentarz
  • Wystarczy palić od góry i sie nie dymi, no i oczywiście nie palić rakotwórczych plastików, które są nadal produkowane w najlepsze.

Dodaj komentarz