Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zrobią dach w OSP Wacławów

Wójt Gminy Lądek pomógł Ochotniczej Straży Pożarnej w Wacławowie uzyskać pomoc w wysokości 10 000,00 złotych na naprawę dachu budynku OSP.

Dotacja pochodzi w całości z Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.

Uszkodzenie dachu powstało na skutek przewrócenia się, w wyniku silnego wiatru, drzewa rosnącego w bezpośredniej bliskości strażnicy. Zostało zniszczone nie tylko pokrycie, ale też kozły dachowe. Co gorsza – prze powstałą w dachu dziurę – zostało zalane jedno z pomieszczeń.

Uzyskane wsparcie pozwoliło na zakup materiałów budowlanych, realizację naprawy kozłów na dachu, zerwanie uszkodzonej blachy, położenie nowej blachodachówki wraz z murłatami oraz osuszenie zalanego wnętrza budynku.

Podobnie jak OSP Ciążeń – Ochotnicza Straż Pożarna w Wacławowie, dodatkowo, otrzymała 10 000,00 zł na docieplenie dachu na budynku remizy z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Rolników w ramach „Wspierania jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenów wiejskich w ramach modernizacji, remontu i rewitalizacji budynków użyteczności publicznej, ratownictwa, edukacji dla społeczności lokalnej”.

Otrzymane wsparcie pozwoliło na pokrycie wydatków wynikających z nagłej potrzeby organizacji (zdarzenie losowe). Miało to istotny wpływ na skuteczność działań i realizacji jej celów statutowych.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz