Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zrobią progi zwalniające na Kopernika

Zgodnie z zapowiedziami konkretne działania mające zwiększyć bezpieczeństwo na ulicy Kopernika podejmie słupeckie Starostwo.

Jak udało nam się dowiedzieć jakiś czas temu do Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego trafił wniosek o postawienie fotoradaru w tym miejscu. Na decyzję w tej sprawie trzeba będzie jednak poczekać.

Między innymi dlatego zdecydowano o montażu wyspowych progów zwalniających. Po niedzieli o ich dokładnym umiejscowieniu zadecyduje powiatowa Komisja Bezpieczeńtwa.

Prawdopodobnie będą one  znajdować się w części ulicy za skrzyżowaniem z ulicą Pileckiego. Możliwe że będą to okolice przejść dla pieszych, również tego, w którym latem doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem pieszego.

Na ostatniej sesji radni zabezpieczyli już prawie 13 000 zł na ten cel. Progi mają pojawić się w ciągu najbliższych dwóch lub trzech tygodni.

Co myślicie o tym rozwiązaniu?


Najnowsze komentarze
  • Nareszcie!
    Tylko:
    a) dlaczego tak późno?
    b) temat był już wałkowany kilka ładnych lat i zawsze mówili, że się nie da, bo to nie jest droga osiedlowa tylko obwodnica. Prawo się zmieniło, czy radni w końcu poszli po olej do głowy?

  • Takie progi można wyminac. Powinny być całe od chodnika do chodnika.

Dodaj komentarz