Zrobiło im się „Łyso”

Pięć punktów w rozgrywkach Konińskiej Klasy Okręgowej zdobyły łącznie trzy zespoły z Powiatu Słupeckiego. Komplet na swoim koncie zapisał tylko Polanin Strzałkowo.

Choć do przerwy podejmujący w Strzałkowie Polonię Golina Polanin nie potrafił pokonać bramkarza rywali, to już w drugiej połowie ta sztuka piłkarzom Andrzeja Dziadkiewicza się udała. Wszystko za sprawą wprowadzonego po przerwie Bartosza Łysiaka, który zdobywając dwa gole dał swojej drużynie zwycięstwo. O trzy punkty walczył również Hetman Orchowo rywalizując u siebie z GKS-em Sompolno. Gole Bartłomieja Kryszaka i Ireneusza Waliszewskiego wystarczyły jednak tylko do remisu. Honor ZKS-u Zagórów w wyjazdowym starciu z Górnikiem Kłodawa uratował Patryk Gromanowski, a ZKS przegrał ósmy raz w tym sezonie. Zarówno on jak i Hetman cały czas znajdują się w strefie spadkowej Okręgówki.

Ostatnie mecze przed przerwą zimową rozgrywały natomiast nasze zespoły w Konińskiej A-klasie. Po bramkach Maciej Jóźwiaka i Adama Piguły Czarni Ostrowite wygrali na własnym boisku z Wartą Rumin 2:0. Również dwie bramki strzelili piłkarze rezerw SKP Słupca. Na wyjeździe w Miłosławiu zdołali jednak wywalczyć tylko jeden punkt. Przed przerwą SKP II jest drugi, a Ostrowite trzecie w ligowej tabeli.