Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zwiedzali budowane magazyny wojsk USA w Powidzu

Przedstawiciele władz Gminy Powidz oraz Powiatu Słupeckiego zwiedzali powstającą bazę magazynów wojsk USA w Powidzu.

-W dniu 20.04.2022 na zaproszenie dowódcy 50th miejsca 191 Regional Support Group Col. Paul. W. Dahlen, Wójt Gminy Powidz Jakub Gwit wraz z starostą powiatu Słupeckiego Jackiem Bartkowiakiem, wicestarostą Czesławem Dykszakiem, dyrektorem powiatowego zarządu dróg Michałem Klotschke, sekretarz Gminy Powidz Beatą Kwitowską oraz dyrektorem Domu Kultury Robertem Czechorowskim, zwiedzali powstające budynki magazynu sprzętu dla amerykańskiej brygady pancernej w Powidzu. (Long Term Equipment Storage and Maintenance Complex -LTESM-C)

W magazynie APS (Army Prepositioned Stock) ma być składowany sprzęt dla jednej ciężkiej brygady, czyli ok. 4–5 tys. żołnierzy. Budowa APS w Powidzu zakończy się w drugiej połowie 2022 r.

Po placu budowy oprowadzał inżynier James O’Riley -reprezentant korpusu inżynieryjnego US Army Europe, wraz z ekipą odpowiadającą za budowę, w tym także przedstawicielami polskiej firmy podwykonawczej WARBUD-czytamy na stronie Gminy Powidz.

 

 

FOTP Gmina Powidz


Najnowsze komentarze
  • Pytam się po co to wszystko?

    • A po to żebyśmy znowu nie ludzili się ze zachod przyjdzie nam z pomocą w razie W. Jedynie Stany są w największym procencie gwarantem tego że nie pozostaniemy sami jak w 39roku.

Dodaj komentarz