Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zwiedzali fabrykę Volkswagena

Słuchacze sekcji turystycznej SUTW mają za sobą kolejną, nietypową wycieczkę. Tym razem wybrali się do fabryki Volkswagena w okolicach Wrześni .

-Ze względu na pandemię wycieczki po fabrykach motoryzacyjnego koncernu w Poznaniu i Wrześni przez ostatnie dwa lata nie były możliwe. Pod koniec ubiegłego roku firma wznowiła jednak tę cieszącą się sporym zainteresowaniem atrakcję, a członkowie SUTW szybko z tej okazji skorzystali.

Na przełomie stycznia i lutego do fabryki we Wrześni wybrało się łącznie blisko 80 słuchaczy sekcji turystycznej. Zgodnie z obowiązującymi w zakładzie zasadami podzieleni zostali oni na cztery grupy.

Zwiedzanie obejmowało halę budowy karoserii oraz halę montażu. Była to fascynująca podróż w głąb nowoczesnej technologii, która na wszystkich wywarła ogromne wrażenie.

W fabryce Volkswagena we Wrześni produkowana jest nowa generacja modelu Crafter, który dostępny jest aż w 69 wariantach. Zatrudnionych jest tam ok. 3000 osób, a powierzchnia fabryki wynosi 220 ha.

Ze względu na utrzymujące się zainteresowanie kolejny wyjazd planowany jest na 1 marca. Jeśli ktoś jeszcze chciałby skorzystać, prosimy o kontakt-czytamy na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz