Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zbudują rondo na Kopernika

Ostatnie zdarzenia drogowe na jednej z głównych ulic naszego miasta mocno zaniepokoiły mieszkańców, którzy chcą zmian w organizacji ruchu w tym miejscu.

Mowa o ulicy Kopernika, na której ostatnio po raz kolejny doszło do potrącenia pieszego, czy też wypadku samochodowego. Całkiem niedawno miał tam miejsce poważny wypadek motocyklisty.

-Panie burmistrzu mam ogromną prośbę do Pana niech Pan zainteresuje się skrzyżowaniem na ulicy Kopernika między Plytomaxem, a SP3 3. Jest tam tyle wypadków. Zrezygnować z mniej ważnych inwestycji, a pieniądze przekazać na rondo lub sygnalizację świetlną na tym skrzyżowaniu- pisze jedna z mieszkaniec na fejsbuku.

Miasto nie ukrywa. Zmiany są potrzebne i niewykluczone, że już wkrótce zostaną przeprowadzone właśnie na skrzyżowaniu Kopernika i Sikorskiego. – Szanowni Państwo, już we wrześniu do programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 złożony został wniosek dotyczący remontu ulicy Sikorskiego w Słupcy. Całość inwestycji to ponad 3 miliony złotych, z czego ponad 1 milion złotych z tego programu. Prace obejmą naprawę jezdni, chodników, budowę nowego oświetlenia, a także przebudowę tego newralgicznego skrzyżowania z ulicą Kopernika, budowę 21 miejsc parkingowych oraz parkingu na 221 miejsc. Czekamy na decyzję o dofinansowaniu… nowsze informacje wkrótce- odpowiada burmistrz, Michał Pyrzyk.

Zanim jednak droga zostanie przebudowana musi się zakończyć rozbudowa szpitala.

A Waszym zdaniem gdzie jeszcze należałoby zbudować rondo lub postawić sygnalizację świetlną w Słupcy?

FOTO: Archiwum

Najnowsze komentarze
  • Chyba lepsze były by światla niż rondo z tego względu że jeżdżą tam tiry, które będą miały problem z rondem

  • Na tym skrzyżowaniu przydałoby się rondo , od Sikorskiego wyjechać w lewo na Kopernika to już graniczy z cudem.

  • Serio kolejne?! I tak ludzie nie umieją włączyć kierunkowskazów poruszając się na rondzie. 4 ronda pod rząd na odcinku nawet nie 1 km 😑 takie rzeczy tylko w Słupcy

  • Najbardziej by się przydał fotoradar na Kopernika między Lidlem a kościołem, bo wyścigi idiotów trwają sobie w najlepsze, a policja praktycznie nie reaguje.

  • Marzy mi się w końcu nawierzchnia na ulicy Róża, a nie błoto po kolana po deszczu, z wózkiem nie przejdziesz i ciemno ( bo przecież trzeba było zamontować światła na ul.Szeluty mega uczęszczanej drodze)…

Dodaj komentarz