Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zwiększyli kontrolę w słupeckim szpitalu

W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Słupcy zostały już zainstalowane Punkty Indywidualnej Kontroli Sanitarnej. Ich celem ma być profilaktyka zakażeń koronawirusem.

Firma z Radomska przekazała szpitalowi dwa urządzenia. -Przed Szpitalem SP ZOZ w Słupcy stanął Punkt Indywidualnej Kontroli Sanitarnej.

W ramach współpracy z tą placówką medyczną Diamond Module przekazał tymczasowo do testowania jedną mobilną kabinę PIKS na użytek wszystkich wchodzących do szpitala.

Dzięki współpracy możliwe będzie zbieranie doświadczeń i stałe doskonalenie rozwiązań zastosowanych w kabinie PIKS- czytamy na stronie szpitala.

Dodatkowo testowana jest w SP ZOZ w Słupcy mobilna bramka (śluza), wyposażona w kamerę termowizyjną, automat z płynem do dezynfekcji dłoni, mata do dezynfekcji obuwia oraz bramka wahadłowa.

Kabina i PIKS zostały na razie bezpłatnie udostępnione celem weryfikacji rozwiązań technicznych. -Po weryfikacji słupecki szpital planuje nabyć powyższy system na własność, co ma szczególne znaczenie przy przywracaniu pełnej realizacji świadczeń opieki zdrowotnej podczas wygaszania epidemii koronawirusa-informują władze placówki.

To jedne z pierwszych tego typu urządzeń zainstalowanych w szpitalach w naszym kraju. Do SP ZOZ wysłaliśmy zapytanie o ich cenę. Czekamy na odpowiedź.


Najnowszy komentarz
  • Wszystko świetnie, ale żadnych wizyt specjalistycznych ani badań nie można zrobić więc…..?????

Dodaj komentarz