Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zwolnień nie będzie. Mogą być „przesunięcia”.

Do sytuacji związanej z potencjalnymi zwolnieniami pielęgniarek na Oddziale Dziecięcym odniósł się Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupcy.

O sprawie pisaliśmy TUTAJ. Wówczas do szpitala skierowaliśmy zapytanie  w tym temacie. -W odpowiedzi na przesłane zapytanie dotyczące redukcji personelu na Oddziale Dziecięcym, Dyrekcja SP ZOZ w Słupcy informuje, że w w/w Oddziale nie planuje się zmniejszenia etatów personelu pielęgniarskiego.

Prawdą jest natomiast, że Oddział Pediatryczny charakteryzuje się dużą fluktuacją wskaźnika obłożenia łóżek. W miesiącach letnich wskaźnik obłożenia łóżek średnio wynosi 25% (średnio dziennie pięcioro dzieci na 18 łóżkowym oddziale).

W związku z powyższym w okresie zmniejszonej hospitalizacji dzieci może dojść do sytuacji, gdzie jedna z kilku pielęgniarek Oddziału Pediatrycznego może być przesunięta na inny oddział, ale tylko na dyżurze dziennym w godzinach pracy Pielęgniarki Oddziałowej, która to przejmuje obowiązki pielęgniarki odcinkowej.

Szpital zapewnia, że świadczenia pielęgniarskie zawsze były i będą wykonywane z zachowaniem wysokich standardów jakościowych-czytamy w odpowiedzi nadesłanej przez SPZOZ.

 

Czy słupecki szpital planuje zwolnienia pielęgniarek?

 


Najnowszy komentarz
  • Jak zwykle przesunięcia może niech zakończą pracę panie na umowę zlecenie i emerytki wtedy będzie wiadomo ile jest pielęgniarek w szpitalu na pełnym etacie .bo teraz pan dyrektor nie wie czym dysponuje

Dodaj komentarz