Zwycięski remis LO

W rozegranych w hali ZSP w Zagórowie Mistrzostwach Powiatu Słupeckiego w Piłce Ręcznej dziewczyn ze szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyło słupeckiego Liceum Ogólnokształcące. O wygranej zadecydował remis w ostatnim spotkaniu.

W turnieju wzięły udział cztery z pięciu szkół, gdyż dzień przed zawodami ze startu wycofało się Strzałkowo.Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym” i podobnie jak w turnieju chłopców o zwycięstwie zadecydował ostatni mecz rozgrywek. Pierwsze cztery spotkania przyniosły nam zdecydowane zwycięstwa LO ze Słupcy i ZSP w Zagórowie. Tak się złożyło, że przedostatni mecz decydował o tym kto zajmie miejsce trzecie gdyż zarówno Ekonomik, jak i Zawodówka poniosły do tego momentu po dwie porażki. Pojedynek lepiej rozpoczął  pierwszy zespół, który prowadził do przerwy 4:0. Po zmianie stron ZSZ niespodziewanie zaczął odrabiać straty i doprowadził do stanu 3:4. Reprezentantki Ekonomika nie pozwoliły sobie jednak na utratę kolejnych bramek i aplikując przeciwniczkom  jeszcze trzy punkty ostatecznie zwyciężyły 7:3. Niezwykle ciekawie zapowiadał się ostatni mecz. Oba zespoły przystępowały do spotkania z kompletem punktów. Już pierwsze minuty pokazały, że na parkiecie będziemy świadkami zaciętego spotknaia obfitującego w faule i nieczyste zagrania. Obydwa zespoły nastawiły się na to, by przede wszystkim nie stracić punktu, a pod polem bramkowym każdej z drużyn dochodziło do zachowań, których konsekwencją były kary indywidualne dla zawodniczek. Do przerwy prowadzenie uzyskał Zagórów, lecz w drugiej odsłonie LO doprowadziło do remisu, który ostatecznie dał im tytuł Mistrza Powiatu Słupeckiego.

TEKST: MOS Słupca