Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zwycięstwo na wagę podium

Zmagania w piłce nożnej na szczeblu gminy Powidz powróciły na boisko Orlik. Zwycięzcą przedostatniego turnieju eliminacyjnego Mistrzostw Gminy Powidz sezonu 2013/14 została Drużyna Actimela.

W pierwszej fazie turnieju drużyny rywalizowały w dwóch grupach, z których po dwa najlepsze zespoły awansowały do fazy półfinałowej. Ostatecznie triumfowała Drużyna Actimela, wygrywając po karnych z aktualnym liderem Nicolaus Powidz. Trzecie miejsce przypadło zespołowi EB Charbin, czwarte Brazuca Powidz, piąte zajęli Królowie Ostatniego Miejsca, a szóste Dzikie Węże.

Dzięki zwycięstwu Actimele utrzymały trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej, a przewaga punktowa nad kolejnym rywalem praktycznie gwarantuje im miejsce na najniższym stopniu podium na zakończenie rozgrywek. Prowadzi w dalszym ciągu Nicolaus Powidz, drugi jest EB Charbin i to właśnie te dwie drużyny powalczą między sobą o ostateczny triumf. Turniej zorganizował przewodniczący Rady Gminy Powidz Jakub Gwit w ramach działalności sekcji UPKS Nicolaus. Zawody sędziował Daniel Majewski z Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Koninie. Zakończenie Mistrzostw już w kwietniu na Orliku.

Tabela

1. Nicolaus Powidz 48 pkt.
2. EB Charbin 42 pkt.
3. Drużyna Actimela 36 pkt.
4. Królowie Ost. Miejsca 26 pkt.
5. Dzikie Węże 12 pkt.
6. Brazuca Powidz 12 pkt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *