Zwycięstwo w meczu na szczycie tabeli. Wicemistrzostwo dla Hagardu

Wynikiem 30:27 zakończyło się ostatnie ligowe spotkania szczypiornistów strzałkowskiego Hagardu. Nasz zespół pokonał SPR Włoszakowice, co zapewniło mu drugie miejsce na koniec sezonu III ligi.

Niemal całe spotkanie było dość wyrównane. Oba zespoły rzucały bramka za bramkę. Przy stanie 6:5 dla miejscowych przez kilka minut zaczęła jednak zawodzić skuteczność, co wykorzystali rywali zdobywając prowadzenie 7:9. Wtedy o czas poprosił trener, Maciej Leżała.

Hagard wrócił do dobrej gry z pierwszej fazy meczu. Bramki regularnie zaczęli zdobywać między innymi Dawid Mierzejewski, czy Mateusz Kożanowski. Na pięć minut przed przerwą był jednak remis 11:11. Strzałkowanie nie wystrzegali się wielu prostych błędów, co napędzało gości z Włoszakowic. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 13:13.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy zdołali wypracować trzybramkową przewagę. W 46 minucie w dość kontrowersyjnych okolicznościach czerwoną kartkę obejrzał jednak Kamil Kaczmarek, a grający w przewadze rywale odrobili straty. Było 25:25. Kiedy siły się wyrównały Hagard znów zaczął powiększać przewagę, jednak przeciwnicy nie dawali za wygraną systematycznie odrabiając straty.

Ważne w utrzymaniu Hagardu w grze były interwencje między słupkami Huberta Rogalskiego, który w tym meczu obronił także jeden z rzutów karnych. Po jego kolejnej obronie w ostatniej minucie spotkania, przy stanie 28:27 dla miejscowych gola po szybkiej akcji zdobył również dobrze dysponowany tego dnia,  Jarosław Rogalski. Zaraz potem było już 30:27.

Mimo, że czerwoną kartkę w końcówce obejrzał Dominik Nawrocki, to wynik nie uległ już zmianie i Hagard cieszył się z zasłużonej wygranej.