Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zwycięstwo znów rozbrzmiało!

Po kilku miesiącach od pierwszego wspólnego koncertu, Orkiestra Dęta OSP w Słupcy wróciła na scenę z Marcinem Maseckim. Muzycy wykonali Symfonię nr 1 „Zwycięstwo” podczas dwóch festiwali w Warszawie i Poznaniu.

Przypomnijmy, przygoda słupeckiej orkiestry z Marcinem Maseckim to wynik projektu „Wielkopolska: Rewolucje”, zorganizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Do współpracy przy nim został zaproszony nietuzinkowy pianista i kompozytor, Marcin Masecki, wspierany przez Antoniego Beksiaka- muzykologa, kuratora i badacza muzyki tradycyjnej. Prawykonanie kompozycji odbyło się 19 grudnia 2013r. w Filharmonii Poznańskiej, zaś niewiele później mogliśmy również i my podziwiać muzyków na scenie Miejskiego Domu Kultury w Słupcy.

Tydzień temu słupecka orkiestra znów zagrała z Marcinem Maseckim. Koncert odbył się w ramach Festiwalu Instalakcje w Nowym Teatrze w Warszawie. Z kolei w niedzielę muzycy wystąpili na poznańskim festiwalu Malta. Orkiestra wraz z Marcinem Maseckim zaprezentowała się na Placu Wolności, który zmienił się w kino, scenę oraz miejsce warsztatów, dyskusji i eksperymentów. Projekt, mimo niesprzyjających warunków pogodowych, zgromadził sporą widownię, która po koncercie miała możliwość rozmowy z przedstawicielami orkiestry, Marcinem Maseckim, Antonim Beksiakiem oraz Agatą Siwiak, twórczynią projektu. Dla sympatyków muzyki orkiestrowej przewidziane było również stoisko z płytami i piernikami, prowadzone przez słupeckie mażoretki.

Na tym jednak nie koniec występów z Marcinem Maseckim. Przed naszymi muzykami jeszcze jeden koncert związany z projektem „Wielkopolska: Rewolucje”, tym razem w Koninie. Dodatkowo, jak wspominał w Poznaniu Antoni Beksiak, zwieńczeniem całego projektu ma być nagranie płyty z „Symfonią nr 1”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *