Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

„Zwykli ludzie się nie liczą. Parafia liczy zyski.”

Kolejne informacje związane z planowaną budową farmy fotowoltaicznej w Ostrowite Kościelnym przekazali mieszkańcy tej okolicy, którzy sprzeciwiają się inwestycji.

O sprawie pisaliśmy TUTAJ. Na gruntach parafialnych, na zachodniej stronie Ostrowa Kościelnego miałaby powstać około 50 hektarowa farma fotowoltaiczna. To inicjatywa Kurii Gnieżnieńskiej.

– Wczoraj wystąpiliśmy z wnioskiem o udostępnienie mapki sytuacyjnej terenu pod zabudowę elektrownii PV. Co dostaliśmy jest przerażające. Zobaczcie sami. Zwykli ludzie się nie liczą. Parafia liczy zyski. Te kreski to wysokie panele pod oknami budynków.

Przecież Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dokładnie określiło że nie wolno defragmentaryzowac ziemi III klasy!!! Przecież farma ma być zaplanowana w pobliżu drewnianego kościoła z XVI wieku Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków

Przecież niszczy to dobrostan ludzi, środowiska oraz spokój mieszkańców – tego chce Parafia pw Nawiedzenia NMP w Ostrowie Kościelnym która w każdym momencie ma moc wycofania się z decyzji.(P.S. nie martwcie się o remont kościoła – na ten rok jest pozyskane 150 000 zł i zaplanowane w idziecie i ten remont się odbędzie)

Przecież jest to niezgodne z studium przestrzennym Gmina Strzałkowo Archidiecezja Gnieźnieńska zostanie niedługo zaproszona do nas w celu wyjaśnienia takiej inwestycji przemysłowej.

Uwaga! Nie jesteśmy przeciwnikami OZE. Za naszymi granicami farmy powstają na nieużytkach zdala od ludzi. Dla Polski też chcemy takich rozwiązań. Mamy już ponad 60 podpisów pod petycją – czytamy na stronie STOP 50 HA Farmie – Elektrowni Fotowoltaicznej w Ostrowie Kościelnym w poście z 9 stycznia.

Jak czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Strzałkowo, samorząd wystąpił do inwestora o usunięcie braków w złożonym wniosku. Dokument dotyczy wydania decyzji 
o środowiskowych uwarunkowaniach dotyczących budowy farmy fotowoltaicznej w Ostrowite Kościelnym.

Tym samym widoczna powyżej mapa dotycząca obiektu może jeszcze ulec zmianie. Swoje protesty w tej sprawie do urzędu mogą już składać mieszkańcy.

 

Nie chcą dużej farmy fotowoltaicznej w Ostrowie Kościelnym. Założyli stowarzyszenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *