Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Żyła wśród żebraków

Dr Kazimiera Król była kolejnym gościem Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W ramach spotkania sekcji geograficzno- krajoznawczej specjalistka od polityki społecznej wygłosiła wykład pt. „Zjawisko żebractwa we współczesnej Polsce”.  

Prelegentka przybliżyła problem żebractwa na podstawie własnych badań, które od lat prowadzi w różnych miastach naszego kraju. Co ciekawe, aby lepiej zrozumieć to zjawisko, Kazimiera Król sama weszła w środowisko żebraków, stając się jedną z nich. Dzięki temu mogła poznać ludzi zajmujących się żebractwem i obserwować techniki jakimi się posługują.

Temat bardzo zainteresował licznie przybyłych słuchaczy, którzy dowiedzieli się wielu ważnych i przydatnych informacji dotyczących żebractwa. Podstawowym pytaniem, które padło na samym początku było oczywiście to, czy dawać pieniądze proszącym na ulicy. Jednoznacznej odpowiedzi nie ma, ale rady prowadzącej z pewnością pomogą niektórym w podjęciu takiej decyzji. Dla wielu uczestników nowością było też poznanie sposobów jakie żebracy mają na to, by zebrać więcej pieniędzy i to, że w dużych miastach jest to właściwie forma biznesu i sposób na życie.

Był to już drugi wykład dr Kazimiery Król na strzałkowskim uniwersytecie. Wcześniej, podczas inauguracji roku akademickiego mówiła o roli pasji w życiu człowieka. Po zainteresowaniu jakie wywołały obydwa wystąpienia można przypuszczać, że Kazimiera Król jeszcze nie raz pojawi się w Strzałkowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *