Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Żywa lekcja historii

Uczniowie wszystkich zespołów klasowych w Szkole Podstawowej w Koszutach mieli możliwość  zetknięcia się z  historią znaną dotychczas tylko z podręczników.

Za sprawą aktorów z toruńskiej Agencji widowisk historycznych – Arkony uczestniczyli w Żywej lekcji historii, która poświęcona była tematyce walki naszych rodaków o wolność ojczyzny.

Obserwatorzy mogli przenieść się w odległą przeszłość. Pokaz historyczny obejmował treści od powstania listopadowego do odzyskania przez Polskę niepodległości.

O jego atrakcyjności decydowały rekwizyty, sposób prowadzenia spektaklu oraz współpraca aktorów z widzami, którzy chętnie brali udział w przedstawieniu. Uczniowie mieli okazję m.in. uczestniczyć w rekrutacji do wojska polskiego czy zapoznać się z podstawowym uzbrojeniem żołnierza armii pruskiej czy żołnierza polskiego.

W bardzo przystępnej formie prowadzący przypominali i utrwalali informacje o trudnej drodze Polaków do wolności, nie pozwalając zapomnieć o tożsamości i historii własnego państwa.

Spotkanie z żywą historią z pewnością pobudziło wyobraźnię uczniów, poszerzyło ich horyzonty myślowe oraz uwrażliwiło estetycznie.

Niepowtarzalna i niezapomniana atmosfera na długo pozostanie w pamięci uczniów.

 

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz